Ma 2024. november 22., péntek - Cecília napja van.
A szegedi Szent Imre Szakkollégium
a 2024-2025-s tanévre
nem hirdet felvételt!
Megértésüket köszönjük!
Szakkollégiumunk célja olyan katolikus értelmiség nevelése, akik a jövőben saját szakterületükön magas színvonalon, hatékonyan, hitelesen és elkötelezetten tudjanak tevékenykedni és akik számára mindig alapkő lesz a hit. A kollégium szakmai kurzusok szervezésével kívánja elősegíteni a lelki és tanulmányi célok arányos megvalósítását.
Rendkívül fontosnak tartjuk a közösségformálást, a személyes kapcsolatok kiépítését és azok ápolását. Ezek és a hasonló életfelfogás, világkép és a közös célok tartják össze ilyen szorosan közösségünket. Az egység mellett fő törekvésünknek tartjuk a nyitást más kollégiumok, az Egyetemi Lelkészség, a szegedi ifjúsági közösségek, a városi és egyetemi rendezvények és más szervezetek felé.
Mind a kollégium, mind a kollégisták igénye a hitben való folyamatos és egyre teljesebb elmélyülésre való törekvés. Ennek érdekében félévente egy lelkigyakorlaton kell, havonta egyszer csendes estén, taizéi imaórán, valamint a kollégiumban heti rendszerességgel tartott szentmiséken lehet részt vennie minden lakónak. A kollégium kápolnája jelenti a kollégisták számára azt a helyet, ahová bármikor elvonulhatnak, ha csendre vágynak, imádkozni, énekelni szeretnének akár egyedül, akár közösségben. A kollégium feltételezi a szűkebb körökben való tevékeny részvételt, ezért mindenkitől kérjük, hogy Szeged ifjúsági közösségeinek valamelyikében találja meg a helyét.
A lelki életben való elmélyülés és a közösségformálás mellett a kollégium életének harmadik alappillére a minél igényesebb szellemi tevékenység. Fontosnak tarjuk a pozitív szakmai fejlődést is (nyelvvizsga, OTDK, TDK dolgozatok). Havonta egyszer neves előadók tartanak előadást. Az előadássorozat mellett az önképző jelleggel működő szakmai kurzusok (műhelyek) közül válogathatnak a kollégisták, melyekből egyen kötelező a részvétel és 5-6 alkalmat jelent egy félévben, a műhely jellegétől függően. Ezek témája az itt lakó hallgatók kutatási területétől, személyes érdeklődésétől és a felmerült igényektől függően igen sokszínű, például: biológia, társadalomtudományok, tánc, színjátszás, irodalom, informatika, karrier, teológia, tudatos életvezetés, újságírás, sakk, stb. A kurzusok célja a minőségi színvonalú, intenzív közös alkotótevékenység. A munkát a felsőoktatásban dolgozó, szakmailag megbízható oktatók irányítják. Ezenkívül a kollégium diákjai saját kutatásaikról, TDK munkáikról, külföldi tanulmányaikról tartanak előadásokat, valamint vezetésük alatt öntevékeny csoportok (énekkar, táncórák, filmklubok, sportcsapatok, kézmüves kör, közéleti teaház, irodalmi kör, egyéb), önképző körök működnek.
Mindezek mellett kollégiumunk minden lakójától elvárjuk, hogy közreműködjön a kollégiumi közös ünnepeken – Szent Imre nap, Karácsony, Ballagás – a műsorokban és/vagy az előkészületek alkalmával.